Mielenterveysyhdistys Etappi ry
11.3.2021

Mty Etappi ry:lle valittu uusi hallitus

Mielenterveysyhdistys Etappi ry:n ylimääräinen yhdistyskokous järjestettiin, korona-ajan käytänteitä kuuliaisesti noudattaen, etäyhteydellä tiistaina 9.3. 2021.

Kokouksessa valittiin yhdistykselle uusi hallitus kuluvalle istuntokaudelle.

Kahdessa – mitä tiukimmassa! – äänestyksessä yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Elina Vainikainen ja varsinaiseksi jäseneksi Eveliina Lafghani.

Lämpimät onnittelut molemmille ja, ennen kaikkea, onnea sekä menestystä uuteen vastuulliseen luottamustehtävään!

Hallituksen puolestaan jättivät Pia Pulkkinen ja Senja Miettinen, joille esitettäköön tässä kaunis ja sydämellinen kiitos yhdistyksen eteen tehdystä työstä!

Mty Etappi ry:n hallitus 2020-2021

Puheenjohtaja:

Elina Vainikainen

elina.vainikainen@gmail.com

Sihteeri:

Päivi Nikula

paivi.nikula@etappiry.net

Jäsenet:

Emilia Alanen

ekm.alanen@gmail.com

Sirpa Donneheden

s.donneheden@gmail.com

Eveliina Lafghani

eveliina71.l@gmail.com

Tapio Latvanen

tapio.latvanen@gmail.com

Ada Alatalo

ada.alataloo@gmail.com

Jasmin Ristolainen

jasmin.ristolainen@hotmail.fi

Varajäsenet:

Satu Mustonen

satumustonen@gmail.com

satu.mustonen@sininauha.fi

Jussi Lehtonen

jussi.lehtonen@vvary.fi

Tietosuojaseloste
menu-circlecross-circle